Ucho: Tragus

Tragus to przekłucie skrawka ucha (tej małej odstającej chrząstki od strony twarzy). Zazwyczaj wykonuje się je centralnie, aczkolwiek jeśli ktoś chce go wyżej/niżej to jest to również dozwolone.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labret można wymienić na sztangę, kółko lub podkówkę. Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny. Rzadko się zdarza migracja (wypchnięcie kolczyka z ciała) – jest to w zasadzie ryzyko większości przekłuć i zależy od indywidualnych preferencji organizmu.

Ucho: Vertical tragus

Vertical tragus to pionowe przekłucie skrawka ucha (tej małej odstającej chrząstki od strony twarzy). Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar (ponieważ jest to przekłucie powierzchniowe) wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Często jednak zdarza się, że vertical tragus wykonywany jest z użyciem banana – co jest dozwolone, natomiast niepolecane. Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny i migracji. Ze względu na duże ryzyko niebezpieczeństw i powikłań po tym przekłuciu, nie jest ono wykonywane w naszym studio.

Ucho: Anti tragus

Anti tragus to przekłucie chrząstki ucha, która znajduje się tuż nad płatkiem ucha.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny.

Ucho: Helix

Helix to przekłucie, które można wykonać na i w okolicy zawinięcia chrząstki ucha.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labret można wymienić na sztangę, kółko lub podkówkę. Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny.

Ucho: Forward helix

Forward helix to przekłucie obrąbka ucha przy twarzy.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labret można wymienić na banana, sztangę, kółko lub podkówkę. Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny.

Ucho: Daith

Daith to przekłucie odnogi obrąbka ucha.
Na świeże przekłucie zakładana jest podkówka lub kółko wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Okres gojenia wynosi 4-5 miesięcy. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny. Ze względów anatomicznych nie każdy może posiadać to przekłucie.

Ucho: Rook

Rook to przekłucie dolnej odnogi grobelki ucha.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu banan można wymienić na kółko, podkówkę lub owalny clicker.Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny. Ze względów anatomicznych nie każdy może posiadać to przekłucie.

Ucho: Snug

Snug to przekłucie grobelki ucha.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu banan można wymienić na kółko lub podkówkę. Okres gojenia wynosi 4-5 miesięcy. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny.

Ucho: Ragnar

Ragnar to przekłucie od zewnętrznej części obrąbka ucha, a wychodzące grobelką.
Na świeże przekłucie zakładana jest sztanga wykonana z PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 5-8 miesięcy. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny i na silną opuchliznę, która może utrzymywać się kilka dni.

Ucho: Conch

Conch to przekłucie wnętrza małżowiny usznej.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labret można wymienić na kółko lub podkówkę. Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny i krwawienie przez kilka pierwszych dni.

Ucho: Outer conch/Flat

Outer conch to przekłucie umiejscowione między czółenkiem ucha a trójkątnym dołem.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labret można wymienić na sztangę. Okres gojenia wynosi 3-4 miesięcy. Przekłucie narażone na wystąpienie ziarniny i krwawienie przez kilka pierwszych dni.

Ucho: Ufo

Ufo to przekłucie, które łączy jeden lub dwa forward helixy i rooka.
Na świeże przekłucie zakładane jest kółko lub podkówka wykonana z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Ze względu na obciążenie dwóch chrząstek okres gojenia jest wydłużony i wynosi 5-6 miesięcy. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny oraz duże prawdopodobieństwo migracji.

Ucho: Lobe

Lobe to standardowe przekłucie płatka ucha, jedno z najpopularniejszych przekłuć. Zazwyczaj jest wykonywane centralnie na płatku, aczkolwiek bardzo popularne jest zakładanie wielu kolczyków powyżej środkowej części płatka.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labret można wymienić na sztangę, kółko lub podkówkę. Okres gojenia wynosi 1,5-2 miesiące. Jeżeli przekłucie jest poprawnie pielęgnowane to goi się bez większych problemów i nie niesie za sobą żadnych poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Ucho: Transvers lobe

Transvers lobe lub horizontal lobe to przekłucie przez całą szerokość płatka ucha.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan wykonany z tytanu G23, Bioplastu® lub PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 2-3 miesiące. Przekłucie narażone jest na sporą opuchliznę utrzymującą się kilka dni, oprócz tego jest łatwe w gojeniu.

Ucho: Industrial

Industrial to przekłucie, które łączy dwa helixy.
Na świeże przekłucie zakładana jest sztanga wykonana z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, chyba że potraktujemy przekłucie jako dwa helixy. Okres gojenia wynosi 6-9 miesięcy. Przekłucie narażone jest na ziarninę. Ze względów anatomicznych nie każdy może posiadać to przekłucie.

Ucho: Orbital

Orbital to przekłucie, które łączy dwa przekłucia kółkiem, nie ma określonego miejsca.
Na świeże przekłucie zakładane jest kółko wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu kółko można wymienić na podkówkę. Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny.

Brew: Standard eyebrow

Standard eyebrow to przekłucie łuku brwiowego.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu banan można wymienić na kółko lub podkówkę. Okres gojenia wynosi 2,5-3 miesiące. Brew po przekłuciu ma tendencję do puchnięcia oraz zasinienia.

Nos: Nostril

Nostril to przekłucie płatka nosa.
Na świeże przekłucie zakładany jest pigmej albo labret wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® oraz tytanowy d-ring o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu kolczyk można wymienić kółko lub podkówkę. Okres gojenia wynosi 2,5-3 miesiące. Po wykonaniu przekłucia może pojawić się kilkudniowy lekki katar.

Nos: High nostril

High nostril to przekłucie chrząstki bocznej nosa tuż pod kością nosową.
Na świeże przekłucie zakładany jest pigmej lub labret wykonany z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Okres gojenia wynosi 2,5-3 miesiące. Po wygojeniu przekłucia może pojawić się kilkudniowy lekki katar.

Nos: Nasallang

Nasallang to przekłucie przechodzące przez parę nozdrzy i przegrodę nosową.
Na świeże przekłucie zakładana jest sztanga wykonana z tytanu G23, Bioplastu® lub PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 3 miesiące.

Nos: Septum

Septum to przekłucie przegrody nosa.
Na świeże przekłucie zakładana jest podkówka lub kółko wykonane z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu podkówkę można wymienić na kółko, sztangę lub banana. Okres gojenia wynosi 2,5-3 miesiące.

Język: Standard tongue

Standard tongue to przekłucie języka.
Na świeże przekłucie zakładana jest sztanga wykonana z tytanu G23, Bioplastu® lub PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 1-1,5 miesiąca.

Język: Venom

Venom to podwójne przekłucie umieszczone po obu stronach języka, poza jego środkiem.
Na świeże przekłucie zakładane są sztangi wykonane z tytanu G23, bioplastu® lub PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 2-2,5 miesiąca, jednak może potrwać trochę dłużej z racji podwójnego przekłucia.

Język: Tongue rim

Tongue rim to przekłucie umiejscowione bliżej czubka języka, może być po bokach lub na czubku.
Na świeże przekłucie zakładana jest sztanga wykonana z tytanu G23, bioplastu® lub PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu sztangę można wymienić na kółko. Okres gojenia wynosi 1-1,5 miesiąca. Przekłucie może niszczyć szkliwo.

Język: Tongue web

Tongue web to przekłucie wędzidełka znajdującego się pod językiem.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan, kółko, podkówka lub sztanga o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Okres gojenia wynosi 1-1,5 miesiąca. Ze względu na charakterystykę miejsca kolczyk lubi zbierać osad i kamień nazębny.

Język: Snake eye

Snake eye to przekłucie przechodzące poziomo przez czubek języka.
Na świeże przekłucie najlepiej założyć kolczyk wykonany z elastycznego PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 5 miesięcy, albo nawet dłużej – z uwagi na to, że język jest często używany. Ze względu na duże ryzyko niebezpieczeństw i powikłań po tym przekłuciu, nie jest ono wykonywane w naszym studio.

Język: Horizontal tongue

Horizontal tongue to przekłucie przechodzące poziomo przez język.
Na świeże przekłucie najlepiej założyć kolczyk wykonany z elastycznego PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 5 miesięcy, albo nawet dłużej – z uwagi na to, że język jest często używany. Ze względu na duże ryzyko niebezpieczeństw i powikłań po tym przekłuciu, nie jest ono wykonywane w naszym studio.

Język: Uvula

Uvula to przekłucie języczka (wyrostka na tylnym brzegu podniebienia miękkiego).
Najczęściej wykonuje się to przekłucie przy użyciu kółeczek lub podkówek, rzadziej przy użyciu sztang/bananów. Okres gojenia wynosi 1-1,5 miesiąca.

Warga: Center labret

Center labret to przekłucie przechodzące centralnie przez wargę.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labret można wymienić na kółko. Okres gojenia wynosi 2-4 miesiące. Podczas gojenia labret może powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Off center labret (side labret)

Off center labret to przekłucie przechodzące przez wargę w jej bocznej części.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labret można wymienić na kółko, podkówkę lub twister. Okres gojenia wynosi 2-4 miesiące. Podczas gojenia labret może powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Vertical labret

Vertical labret to przekłucie przechodzące pionowo przez wargę.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu banan można wymienić na owalny clicker. Okres gojenia wynosi 2-4 miesiące. Podczas gojenia może występować bolesność przy mówieniu.

Warga: Lowbret

Lowbret to przekłucie przechodzące przez wargę w jej bocznej, dolnej części.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 2-4 miesiące. Podczas gojenia labret może powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Smiley

Smiley to przekłucie przechodzące przez wędzidełko górnej wargi.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan, sztanga, kółko lub podkówka wykonana z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Okres gojenia wynosi miesiąc, półtora. Przekłucie goi się zazwyczaj bezproblemowo, pielęgnacja również nie jest kłopotliwa. Kolczyk może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Frowney

Frowney to przekłucie przechodzące przez wędzidełko dolnej wargi.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu banan można wymienić na podkówkę lub kółko. Okres gojenia wynosi 1-1,5 miesiąca.
Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Madonna/Monroe

Madonna to przekłucie górnej wargi nad kącikami ust.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labret można wymienić na podkówkę lub kółko. Okres gojenia wynosi 2-4 miesiące. Podczas gojenia labret może powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Medusa

Medusa to przekłucie przechodzące przez rynienkę podnosową.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała (istnieje możliwość wykonania tego przekłucia na microdermalu). Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 2-4 miesiące. Podczas gojenia labret może powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Vertical medusa/Jestrum

Vertical medusa to przekłucie pionowe przechodzące przez rynienkę podnosową i górną wargę.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 2-4 miesiące. Po przekłuciu może pojawić się większa opuchlizna.

Warga: Ashley

Ashley to przekłucie przechodzące przez czerwień wargi dolnej.
Na świeże przekłucie zakładany jest labret wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 2-4 miesiące. Po przekłuciu usta mogą być opuchnięte i obolałe, może występować krwawienie.

Warga: Snake bites

Snake bites to dwa przekłucia dolnej wargi – po obu stronach, w niewielkiej odległości od kącików ust.
Na świeże przekłucie zakładane są labrety wykonane z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labrety można wymienić na podkówki, kółka lub twistery. Okres gojenia wynosi 3-5 miesiące.
Podczas gojenia labrety może powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Spider bites

Spider bites to dwa przekłucia dolnej wargi umieszczone obok siebie.
Na świeże przekłucie zakładane są labrety wykonane z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labrety można wymienić na podkówki lub kółka. Okres gojenia wynosi 3-5 miesiące. Podczas gojenia labrety mogą powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Cyber bites

Cyber bites to dwa przekłucia – jedno przechodzące przez rynienkę podnosową, a drugie centralnie przez dolną wargę.
Na świeże przekłucie zakładane są labrety wykonane z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labret z dolnej wargi można wymienić na podkówkę, kółko lub twister. Okres gojenia wynosi 3-5 miesiące. Podczas gojenia labrety mogą powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Angel bites

Angel bites to dwa przekłucia po obu stronach górnej wargi nad kącikami ust.
Na świeże przekłucie zakładane są labrety wykonane z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labrety można wymienić na podkówki lub kółka. Okres gojenia wynosi 3-5 miesiące. Podczas gojenia labrety mogą powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Dolphin bites

Dolphin bites to dwa umieszczone obok siebie przekłucia przechodzące przez dolną wargę.
Na świeże przekłucie zakładane są labrety wykonane z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labrety można wymienić na podkówki lub kółka. Okres gojenia wynosi 3-5 miesiące. Podczas gojenia labrety mogą powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucie może niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Canine bites

Canine bites to cztery przekłucia – dwa przekłucia po obu stronach górnej wargi i dwa przekłucia również po obu stronach dolnej wargi (symetrycznie względem górnych przekłuć)
Na świeże przekłucia zakładane są labrety wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labrety z dolnej wargi można wymienić na kółka, podkówki lub twistery w dolnej wardze. Okres gojenia wynosi 4-5 miesiące. Podczas gojenia labrety mogą powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucia mogą niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Warga: Shark bites

Shark bites to cztery przekłucia – podwójne przekłucie dolnej wargi obok siebie po obu stronach.
Na świeże przekłucia zakładane są labrety wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu labrety można wymienić na kółka lub podkówki. Okres gojenia wynosi 4-5 miesiące. Podczas gojenia labrety mogą powodować dyskomfort przy jedzeniu, może pojawić się opuchlizna. Przekłucia mogą niszczyć szkliwo oraz powodować osuwanie się dziąseł.

Pępek: Standard navel

Standard navel to przekłucie pionowe w górnej części pępka.
Na świeże przekłucie zakładane są banany wykonane z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu banan można wymienić na kółko lub podkówkę. Okres gojenia wynosi 6-9 miesięcy lub dłużej.

Pępek: Reverse navel

Reverse navel to przekłucie pionowe w dolnej części pępka.
Na świeże przekłucie zakładany jest banan wykonany z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 6-9 miesięcy lub dłużej. Przy tym przekłuciu istnieje ryzyko migracji.

Twarz: Bridge

Bridge to poziome przekłucie poniżej brwi u nasady nosa.
Na świeże przekłucie zakładana jest sztanga wykonana z tytanu G23, Bioplastu® lub PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 3-5 miesiące. Podczas gojenia może pojawić się promieniujący w dół nosa i na boki ból.

Twarz: Vertical Bridge

Vertical bridge to wertykalne przekłucie gładzizny czoła.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub dwa microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące. Jak w każdym przekłuciu powierzchniowym – istnieje ryzyko migracji.

Twarz: Dahlia

Dahlia to przekłucie umieszczone bardzo blisko kącika ust po obu stronach.
Na świeże przekłucie zakładane są labrety wykonane z tytanu G23 lub Bioplastu® o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące. Może pojawić się opuchlizna.

Twarz: Cheeks

Cheeks (policzki) to przekłucie umieszczone w tzw. dołeczkach po obu stronach.
Na świeże przekłucie zakładane są labrety wykonane z tytanu G23 albo z Bioplastu® lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy labretach wynosi 4-5 miesięcy, a przy microdermalach około 2 i istnieje ryzyko migracji. Może pojawić się opuchlizna.

Twarz: Chin

Chin to przekłucie powierzchniowe brody – najczęściej wykonywane pionowo.
Na świeże przekłucie zakładana jest sztanga wykonana z tytanu G23, Bioplastu® lub PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka. Okres gojenia wynosi 3-5 miesięcy.

Surface: Anti eyebrow

Anti eyebrow to przekłucie powierzchniowe umieszczone na krawędzi kości policzkowej.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surfacebar wynosi 3-4
miesiące, a przy microdermalach około 2. Jak w każdym przekłuciu powierzchniowym – istnieje ryzyko migracji.

Surface: Sideburn

Sideburn to przekłucie powierzchniowe umieszczone blisko skrawka ucha.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki.
Okres gojenia przy surfacebar wynosi 3-4miesiące, a przy microdermalach około 2. Jak w każdym przekłuciu powierzchniowym – istnieje ryzyko migracji.

Surface: Sternum

Sternum to przekłucie powierzchniowe umieszczone na mostku między piersiami.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Surface: Forearm

Forearm to przekłucie powierzchniowe umieszczone wzdłuż lub w poprzek przedramienia.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Surface: Wrist

Wrist to przekłucie powierzchniowe umieszczone wzdłuż lub w poprzek nadgarstka.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Surface: Colar

Colar to przekłucie powierzchniowe umieszczone przy kościach obojczykowych.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Surface: Hips

Hips to przekłucie powierzchniowe umieszczone na wysokości bioder.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Surface: Pubic

Pubic to przekłucie powierzchniowe umieszczone na wzgórku łonowym.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Surface: Vampire kiss

Vampire kiss to przekłucie powierzchniowe umieszczone na szyi, przypominające „ukąszenie Draculi”.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Surface: Nipple

Surface nipple to przekłucie powierzchniowe brodawki sutka.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Surface: Horizontal eyebrow

Horizontal eyebrow to przekłucie powierzchniowe poziome brwi.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Navel surface to przekłucie powierzchniowe pępka lub umieszczone pod pępkiem.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Surface: Madison

Madison to przekłucie powierzchniowe umieszczone na szyi, nad mostkowym końcem obojczyka.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Surface: Neck/Nape

Neck to przekłucie powierzchniowe umieszczone na karku.
Na świeże przekłucie zakładany jest surfacebar lub microdermale wykonane z tytanu G23 o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Nie ma możliwości wymiany na inny typ kolczyka, natomiast można wymieniać nakrętki. Okres gojenia przy surface wynosi 3-4 miesiące, a przy microdermalach około 2. Przekłucie w pierwszych kilku dniach powoduje dyskomfort, może pojawić się ziarnina i istnieje ryzyko migracji.

Sutek: Standard nipple

Standard nipple to przekłucie sutka.
Na świeże przekłucie zakładana jest sztanga wykonana z tytanu G23, bioplastu® lub PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu sztangę można wymienić na kółko lub podkówkę. Okres gojenia wynosi 3-4 miesiące (lub dłużej). W czasie gojenia zalecane jest noszenie luźnych koszulek. Istnieje możliwość zahaczenia o biustonosz lub koszulkę.

Sutek: Double nipple

Double nipple to podwójne przekłucie sutka w postaci + lub x.
Na świeże przekłucie zakładane są sztangi wykonane z tytanu G23, bioplastu® lub PTFE o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Okres gojenia wynosi 4-5 miesięcy (lub dłużej). W czasie gojenia zalecane jest noszenie luźnych koszulek. Istnieje możliwość zahaczenia o biustonosz lub koszulkę.

Microdermal

Microdermale to implanty do przekłuć powierzchniowych. Główna część implantu jest umieszczona na stałe pod skóra, wymienne są tylko nakrętki.
Większość microdermali posiada otwory w podstawie, przez które przerasta tkanka. Dzięki temu implant będzie się stabilnie trzymał w ciele.
Microdermala można założyć praktycznie wszędzie, jest on w porównaniu do przekłuć powierzchniowych o wiele mniej narażony na migrację jeśli założony jest poprawnie.
Jeżeli dojdzie do migracji lub będzie trzeba się go pozbyć ze względów np. zdrowotnych to usunięcie go nie jest problematycznym zabiegiem. Ślad po usuniętym microdermalu zazwyczaj jest niewielki.
Teoretyczny czas gojenia microdermali wynosi około 2 miesięcy.