Powrót
17/29

Bransoletka Eye of the Prophet (BB602)

89,00 zł

Zaloguj się i kup ten produkt, a dostaniesz Zbieraj diamenty na kolejne zakupy.

Opis produktu
Naszyjniki oraz bransoletki z motywem oka w odcieniu głębokiego błękitu przywołują na myśl opiekuńcze amulety, jednocześnie idealnie wpisują się w najnowsze trendy biżuteryjne. Niesamowity, opalizujący blask masy perłowej, z której zrobiono zawieszkę, przyciąga spojrzenia.

Doskonały prezent dla bliskiej osoby, sprawi przyjemność każdej kobiecie. To subtelny dodatek, który może stać się niebanalnym zwieńczeniem niejednej stylizacji. Dodatkowo biżuteria tego typu ma wartość symboliczną. Wyjątkowa bransoletka nie tylko ze względu na wygląd, ale także znaczenie.

Antidotum na urok rzucony przez złe oko? Inne oko!
Rozwiązaniem jest właśnie amulet zwany "Okiem Proroka" lub "Złym Okiem", czyli po turecku Nazar Boncuk. Pochodzenie Oka Proroka to starodawny przesąd o rzucaniu złego czaru, czy też uroku. Aby ochronić się przed taką ewentualnością noszono niebieskie oko, które miało odbić zły urok. Jeżeli oko pęknie, to według tradycji będzie to znakiem, że zadziałało właściwie - ochroniło nas przed złym spojrzeniem, którego nawet nie byliśmy świadomi. Tradycja ta nie ma nic wspólnego z religią muzułmańską, bliższa jest natomiast przed-islamskim wierzeniom ludowym. Nawet w obecnych czasach trudno znaleźć w Turcji niemowlę czy dziecko, które nie zostało "zabezpieczone" przez troskliwych rodziców przypiętym gdzieś Okiem Proroka.

Wszystkie bransoletki i naszyjniki pakujemy w ozdobne pudełeczka prezentowe.

BB602K.jpg

Długość: 18 cm.
Wymiary ozdoby: wys. 7,6 mm, szer. 15,8 mm.
Dane techniczne
Materiał

Srebro (925) -  Metal szlachetny do produkcji biżuterii. Próba 925 oznacza stop srebra z domieszką miedzi.

Opinie
Możesz je dodawać po zakupie produktu oraz sprawdzać podczas zakupów. Opinie są przez nas weryfikowane i usuwane jeśli naruszają regulamin.

Brak recenzji dla tego produktu

Dodaj opinię

Bransoletka Eye of the Prophet

Bransoletka Eye of the Prophet

Tylko osoby, które kupiły i otrzymały ten produkt mogą dodać opinię.

Zobacz podobne produkty

Klienci którzy kupili ten produkt kupili też: