Powrót
61/141

Hebanowy plug - Drzewo (TT918)

28,00 zł

Zaloguj się i kup ten produkt, a dostaniesz Zbieraj diamenty na kolejne zakupy.

Opis produktu

Plug z ozdobą w kształcie drzewa.
Wykonany z drewna hebanu, ozdoba z mosiądzu.

Poszczególne sztuki z tego modelu mogą różnić się od siebie odcieniem oraz rozmiarem (do 1 mm) ze względu na wykonanie z surowych, naturalnych materiałów.

Plugi są w tzw. siodłowym kształcie (zewnętrzna krawędź trochę szersza) dzięki czemu dobrze trzymają się w uchu.

Dane techniczne
Materiał

Drewno -  Materiał naturalny. Warto więc pamiętać, że ozdoby z niego wykonane nie powinny być wystawiane na działanie wody, jak również na wysokie temperatury. Materiały naturalne częściowo chłoną wilgoć i pozwalają w większym stopniu oddychać dziurkom, co pozwala zachować znacznie większą higienę.

Dokładny opis materiału

Ebony wood/Heban -  Heban to drewno pozyskiwane z drzew rosnących w strefie międzyzwrotnikowej i podzwrotnikowej. Jest bardzo trwałe i wytrzymałe. Wykorzystuje je się m.in. do wyrobu mebli, parkietów i instrumentów muzycznych.

Typ Plug
Rozmiar 8 mm, 10 mm, 12 mm, 14 mm, 16 mm, 19 mm, 22 mm, 25 mm
Opinie
Możesz je dodawać po zakupie produktu oraz sprawdzać podczas zakupów. Opinie są przez nas weryfikowane i usuwane jeśli naruszają regulamin.

Brak recenzji dla tego produktu

Dodaj opinię

Hebanowy plug - Drzewo

Hebanowy plug - Drzewo

Tylko osoby, które kupiły i otrzymały ten produkt mogą dodać opinię.
Materiał - Heban


HEBAN - KRÓL DREWNA
Cenne drewno różnych gatunków drzew (głównie hebanowców) rosnących w strefie międzyzwrotnikowej i podzwrotnikowej. Jest ciemno zabarwione lub czarne, twarde, ciężkie, trudno łupliwe.

Heban to jeden z najbardziej twardych i gęstych gatunków drewna na świecie. Jest to materiał dla doświadczonych rzemieślników, wymaga bardzo ostrych narzędzi. Obróbka może być trudna ze względu na bardzo wysoką gęstość. Na promieniach heban może pękać (dlatego wykonanie np. delikatnych obrączek nie jest łatwe biorąc pod uwagę ten aspekt). Heban podczas obróbki wydziela łagodny, lecz nieprzyjemny zapach.

Nazwy hebanu powiązane są z barwą drewna, np. heban czarny, heban zielony lub z krajem, albo portem wywozu, np. heban Bombaj, heban Cejlon, heban Madagaskar. Największą wartość ma heban czarny, dostarczany przez gatunki drzew z rodzaju Diospyros, głównie Diospyros ebaneum.

Tunele drewniane to produkty 100% organiczne, w ostatnich czasach zyskują coraz większą popularność. Idealne dla osób chcących wyglądać oryginalnie ale jednocześnie dbające o środowisko. Materiały naturalne częściowo chłoną wilgoć i pozwalają w większym stopniu oddychać dziurkom, co pozwala zachować znacznie większą higienę. Warto więc pamiętać, że ozdoby z niego wykonane nie powinny być wystawiane na działanie wody, jak również na wysokie temperatury.
Jak mierzyć tunele i plugi

Zobacz podobne produkty

Klienci którzy kupili ten produkt kupili też: