Powrót
270/265

Kolczyk do ucha Keep Calm (BK801)

75,00 zł

Zaloguj się i kup ten produkt, a dostaniesz Zbieraj diamenty na kolejne zakupy.

Opis produktu
Kolczyk wykonany w całości ze srebra próby 925 oraz naturalnego amazonitu.

Dolną połowę kolczyka przyozdobiono kilkunastoma uroczymi, fasetowanymi kamyczkami. Misternie przewleczone i przymocowane delikatnym drucikiem do kółka, tworzą razem pełną, harmonijną kompozycję. Średnica biżuterii umożliwia noszenie jej niezależnie od budowy anatomicznej i wysokości wykonanego przekłucia w płatku ucha. Kolczyk wspaniale prezentuje się również w tunelu.

Ten produkt otrzymasz od nas zapakowany w eleganckie pudełeczko prezentowe.

BB602K.jpg

Średnica kamyczków: 2 mm.
Średnica kółka: 17 mm.

Amazonit to skaleń potasowy, występuje w barwach niebieskawozielonych o różnych odcieniach. Na zielonym tle, wywołanym obecnością niewielkich domieszek ołowiu, mogą być widoczne białe wrostki innego skalenia – albitu.

Pochodzenie nazwy minerału jest niejednoznaczne. Przyjmuje się, że jego określenie pochodzi od rzeki Amazonki, mimo że minerał prawdopodobnie nigdy nie występował w jej regionie. Dużą popularnością cieszy się również teoria, że nazwa została zaczerpnięta od mitycznego plemienia Amazonek.  Przyjmuje się, że amazonit jest kamieniem harmonii i młodości; pozytywnie wpływa na emocje i skórę, sprawiając, że ta staje się odmłodzona i jędrna.

Historia obróbki amazonitu sięga Starożytnego Egiptu, gdzie wykorzystywany był jako materiał jubilerski. Amazonitowe ozdoby znaleziono m.in. w słynnym grobowcu Tutenchamona. 

Każdy kolczyk jest niepowtarzalny ze względu na naturalne materiały wykorzystane do wyrobu biżuterii. Możliwe są różnice w odcieniach kamieni między poszczególnymi egzemplarzami.
Dane techniczne
Materiał

Srebro (925) -  Metal szlachetny do produkcji biżuterii. Próba 925 oznacza stop srebra z domieszką miedzi.

Kamień -  Półszlachetne minerały o zróżnicowanej barwie.

Typ kolczyka Szarnir
Grubość pręta 0,6 mm
Wymiar wewnętrzny 17 mm
Opinie
Możesz je dodawać po zakupie produktu oraz sprawdzać podczas zakupów. Opinie są przez nas weryfikowane i usuwane jeśli naruszają regulamin.

Brak recenzji dla tego produktu

Dodaj opinię

Kolczyk do ucha Keep Calm

Kolczyk do ucha Keep Calm

Tylko osoby, które kupiły i otrzymały ten produkt mogą dodać opinię.
Jak mierzymy kółka

Produkty powiązane

Zobacz podobne produkty