Powrót
1/15

Naszyjnik Welcome to the Jungle (BN802)

210,00 zł

Zaloguj się i kup ten produkt, a dostaniesz Zbieraj diamenty na kolejne zakupy.

Opis produktu
Naszyjnik wykonany ze srebra próby 925, ozdobiony drobnym, fasetowanym, naturalnym malachitem.
Szlif fasetowy wykorzystany do obróbki kamieni eksponuje i uwydatnia naturalny kolor minerału i odbija światło tworząc efekt blasku.

Skromny łańcuszek jest wykonany w całości ze srebra, przyozdobiony drobnymi kamykami malachitu i zaakcentowany srebrnymi kuleczkami o średnicy 2 mm. Ozdoba naszyjnika w naturalny sposób układa się w delikatny łuk, urzekająco podkreślając dekolt.

Naszyjnik posiada regulowane zapięcie z 16 dodatkowymi oczkami, które pozwalają wydłużyć lub skrócić długość biżuterii.

Ten produkt otrzymasz od nas zapakowany w eleganckie pudełeczko prezentowe.
BB602K.jpg
Długość: 40-45 cm.
Średnica kamyczków: 2 mm.

Malachit to minerał z gromady węglanów, a jego nazwa pochodzi z języka greckiego, od słówa μαλάχη (malache), oznaczającego malwę, czyli roślinę, której liście przypominają malachit oraz μαλακός (malakos), czyli "miękki", co bezpośrednio nawiązuje do jego intensywnie zielonej barwy i niewielkiej twardości. Dzięki unikalnej strukturze minerału i pasiastej budowie, każdy kamyk malachitu przyciąga uwagę i zachwyca niepowtarzalnością. Z uwagi na obecność miedzi przypisuje mu się właściwości bakteriobójcze. Dawniej wykonywano z niego puchary, których użycie miało zapewnić poprawę trawienia i wzmocnienie sił. Przyjmuje się, że malachit pomaga w bólach reumatycznych, poprawia układ krążenia, a także pozytywnie wpływa na ciążę i zapobiega jej komplikacjom oraz uśmierza bóle porodowe.


W starożytnym Egipcie sproszkowany malachit służył jako pigment. Był przez Egipcjanki używany do malowania powiek, a dodatkowo miał zapewniać ochronę przed chorobami spojówek. Egipcjanie uważali, że malachit chroni przed złymi mocami, często wykonywano z niego amulety ochronne.

Każdy naszyjnik jest niepowtarzalny ze względu na naturalne materiały wykorzystane do wyrobu biżuterii. Możliwe są różnice w odcieniach kamieni między poszczególnymi egzemplarzami.

Dane techniczne
Materiał

Srebro (925) -  Metal szlachetny do produkcji biżuterii. Próba 925 oznacza stop srebra z domieszką miedzi.

Kamień -  Półszlachetne minerały o zróżnicowanej barwie.

Opinie
Możesz je dodawać po zakupie produktu oraz sprawdzać podczas zakupów. Opinie są przez nas weryfikowane i usuwane jeśli naruszają regulamin.

Brak recenzji dla tego produktu

Dodaj opinię

Naszyjnik Welcome to the Jungle

Naszyjnik Welcome to the Jungle

Tylko osoby, które kupiły i otrzymały ten produkt mogą dodać opinię.

Produkty powiązane

Zobacz podobne produkty