Powrót
4/15

Naszyjnik Keep Calm (BN801)

210,00 zł

Zaloguj się i kup ten produkt, a dostaniesz Zbieraj diamenty na kolejne zakupy.

Opis produktu
Naszyjnik wykonany ze srebra próby 925, ozdobiony drobnym, fasetowanym, naturalnym amazonitem.
Szlif fasetowy wykorzystany do obróbki kamieni eksponuje i uwydatnia naturalny kolor minerału i odbija światło tworząc efekt blasku.

Skromny łańcuszek jest wykonany w całości ze srebra, przyozdobiony drobnymi kamykami amazonitu i zaakcentowany srebrnymi kuleczkami o średnicy 2 mm. Ozdoba naszyjnika w naturalny sposób układa się w delikatny łuk, urzekająco podkreślając dekolt.

Naszyjnik posiada regulowane zapięcie z 16 dodatkowymi oczkami, które pozwalają wydłużyć lub skrócić długość biżuterii.

Ten produkt otrzymasz od nas zapakowany w eleganckie pudełeczko prezentowe.
BB602K.jpg
Długość: 40-45 cm.
Średnica kamyczków: 2 mm.

Amazonit to skaleń potasowy, występuje w barwach niebieskawozielonych o różnych odcieniach. Na zielonym tle, wywołanym obecnością niewielkich domieszek ołowiu, mogą być widoczne białe wrostki innego skalenia – albitu.

Pochodzenie nazwy minerału jest niejednoznaczne. Przyjmuje się, że jego określenie pochodzi od rzeki Amazonki, mimo że minerał prawdopodobnie nigdy nie występował w jej regionie. Dużą popularnością cieszy się również teoria, że nazwa została zaczerpnięta od mitycznego plemienia Amazonek.  Przyjmuje się, że amazonit jest kamieniem harmonii i młodości; pozytywnie wpływa na emocje i skórę, sprawiając, że ta staje się odmłodzona i jędrna.

Historia obróbki amazonitu sięga Starożytnego Egiptu, gdzie wykorzystywany był jako materiał jubilerski. Amazonitowe ozdoby znaleziono m.in. w słynnym grobowcu Tutenchamona.

Każdy naszyjnik jest niepowtarzalny ze względu na naturalne materiały wykorzystane do wyrobu biżuterii. Możliwe są różnice w odcieniach kamieni między poszczególnymi egzemplarzami.
Dane techniczne
Materiał

Srebro (925) -  Metal szlachetny do produkcji biżuterii. Próba 925 oznacza stop srebra z domieszką miedzi.

Kamień -  Półszlachetne minerały o zróżnicowanej barwie.

Opinie
Możesz je dodawać po zakupie produktu oraz sprawdzać podczas zakupów. Opinie są przez nas weryfikowane i usuwane jeśli naruszają regulamin.

Brak recenzji dla tego produktu

Dodaj opinię

Tylko osoby, które kupiły i otrzymały ten produkt mogą dodać opinię.

Produkty powiązane

Zobacz podobne produkty