Powrót
267/265

Kolczyk do ucha Welcome to the Jungle (BK803)

75,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny.Zaloguj się i kup ten produkt, a dostaniesz Zbieraj diamenty na kolejne zakupy.

Opis produktu

Kolczyk wykonany w całości ze srebra próby 925 oraz naturalnego malachitu.

Dolną połowę kolczyka przyozdobiono kilkunastoma uroczymi, fasetowanymi kamyczkami. Misternie przewleczone i przymocowane delikatnym drucikiem do kółka, tworzą razem pełną, harmonijną kompozycję. Średnica biżuterii umożliwia noszenie jej niezależnie od budowy anatomicznej i wysokości wykonanego przekłucia w płatku ucha. Kolczyk wspaniale prezentuje się również w tunelu.

Ten produkt otrzymasz od nas zapakowany w eleganckie pudełeczko prezentowe.

BB602K.jpg


Średnica kamyczków: 2 mm.
Średnica kółka: 17 mm.

Malachit
 to minerał z gromady węglanów, a jego nazwa pochodzi z języka greckiego, od słówa μαλάχη (malache), oznaczającego malwę, czyli roślinę, której liście przypominają malachit oraz μαλακός (malakos), czyli "miękki", co bezpośrednio nawiązuje do jego intensywnie zielonej barwy i niewielkiej twardości. Dzięki unikalnej strukturze minerału i pasiastej budowie, każdy kamyk malachitu przyciąga uwagę i zachwyca niepowtarzalnością. Z uwagi na obecność miedzi przypisuje mu się właściwości bakteriobójcze. Dawniej wykonywano z niego puchary, których użycie miało zapewnić poprawę trawienia i wzmocnienie sił. Przyjmuje się, że malachit pomaga w bólach reumatycznych, poprawia układ krążenia, a także pozytywnie wpływa na ciążę i zapobiega jej komplikacjom oraz uśmierza bóle porodowe.

W starożytnym Egipcie sproszkowany malachit służył jako pigment. Był przez Egipcjanki używany do malowania powiek, a dodatkowo miał zapewniać ochronę przed chorobami spojówek. Egipcjanie uważali, że malachit chroni przed złymi mocami, często wykonywano z niego amulety ochronne.

Każdy kolczyk jest niepowtarzalny ze względu na naturalne materiały wykorzystane do wyrobu biżuterii. Możliwe są różnice w odcieniach kamieni między poszczególnymi egzemplarzami.

Dane techniczne
Materiał

Srebro (925) -  Metal szlachetny do produkcji biżuterii. Próba 925 oznacza stop srebra z domieszką miedzi.

Kamień -  Półszlachetne minerały o zróżnicowanej barwie.

Typ kolczyka Szarnir
Grubość pręta 0,6 mm
Wymiar wewnętrzny 17 mm
Opinie
Możesz je dodawać po zakupie produktu oraz sprawdzać podczas zakupów. Opinie są przez nas weryfikowane i usuwane jeśli naruszają regulamin.

Brak recenzji dla tego produktu

Dodaj opinię

Kolczyk do ucha Welcome to the Jungle

Kolczyk do ucha Welcome to the Jungle

Tylko osoby, które kupiły i otrzymały ten produkt mogą dodać opinię.
Jak mierzymy kółka

Zdjęcia od naszych klientów

Produkty powiązane

Zobacz podobne produkty