Tunele i rozpychacze - Arif.pl
 • Tunele i plugi
  Stylowe tunele i plugi w wielu rozmiarach i odsłonach, od klasycznej, subtelnej biżuterii po bogato zdobioną i pełną kolorów. Tunele i plugi, z odkręcanymi ściankami, świecące w ciemnościach, z obrazkami, w ozdobnych kształtach. W naszej ofercie dostępne są doskonałe na zimę tunele silikonowe oraz drewniane, w gorące dni możesz sięgnąć po plugi z naturalnego kamienia. Pamiętaj, że niezbędne jest regularne czyszczenie tuneli i ucha (woda z mydłem doskonale się sprawdza), aby nie dawać powodu bakteriom do wywołania infekcji. Dobrym środkiem do przemywania ran, ale też zagojonych przekłuć i kolczyków jest Srebro Koloidalne.
 • Rozpychacze i spirale
  Klasyczne tapery w różnych rozmiarach i kolorach, rozpychacze w kształcie półksiężyca oraz ozdobne spirale do noszenia w już rozciągniętych kanałach. Pamiętaj, że spirala to nie jest rozpychacz! Znajdziesz u nas klasyczne proste tapery z dwoma o-ringami, ale również ozdobne spirale w różnych kształtach, do noszenia w już rozciągnietych uszach. W trakcie rozciągania należy zachować ostrożność i cierpliwość, aby uniknąć infekcji w kanale przekłucia. Wykorzystujac taśmę teflonową, możemy dowolnie zwiększać objętość rozpychacza. Dzięki temu jesteśmy w stanie bezpieczniej rozciągać ucho, zwiększając objętość rozpychacza o minimalne wartości. NIC na siłę! ZAWSZE pamiętaj o nawilżeniu - można nasmarować ozdobę i ucho oliwką lub żelem do rozciągania tkanki.
 • Ciężarki
  Mosiężne, stalowe, szklane i kamienne ciężarki do powiększania rozciągniętego kanału ucha - to tradycyjna znana już w starożytności metoda rozciągania uszu i przekłutych otworów. Masajowie do dzisiaj rozciągają swoje uszy w taki właśnie sposób. Na uszach członków plemienia wiszą różne ozdoby, ciężarki, a nawet narzędzia. Ciężarki rozciągają tunel, ale są jednocześnie ładną etniczną ozdobą. :)
 • Pielęgnacja i akcesoria
  Akcesoria do rozciągania uszu i pielęgnacji rozciąganego kanału. Pamiętaj, że tak jak w przypadku zwykłego przekłucia, higiena to podstawa! Niezbędne jest regularne czyszczenie ozdób i ucha, aby nie dawać powodu bakteriom do wywołania infekcji. Do przemywania użyteczna będzie sól fizjologiczna, maść nagietkowa i masło shea do natłuszczania kanału, natomiast jeśli zaobserwujemy jakieś niepokojące objawy np opuchliznę, możemy sięgnąć po okłady z kory dębu, liści szałwi albo zaparzonego rumianku. W trakcie rozciągania należy zachować szczególną ostrożność oraz wykazać się cierpliwością, aby uniknąć infekcji. Bardzo pomocna w rozciąganiu ucha może okazać się taśma teflonowa, możemy dowolnie zwiększać objętość rozpychacza, nawijając na niego taśmę. Dzięki temu jesteśmy w stanie bezpieczniej rozciągać ucho, zwiększając rozpychaną objętość o minimalne wartości.

Tunele i rozpychacze

Rozpychacze i tunele do uszu. Wszystko dla posiadaczy tuneli oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z rozciąganiem uszu. To jedna z ciekawszych form ozdabiania ciała, która wciąż cieszy się popularnością. Zanim jednak zaczniesz się w to bawić, najpierw dowiedz się jak najwięcej o rozciąganiu i tunelach! Niech twoja decyzja będzie w pełni świadoma. Rozciąganie uszu jest bezpieczne, jeśli podejdzie się do tematu z głową i cierpliwością, rozciąganie nie jest trwałym uszkodzeniem jak w przypadku tatuażu, dziurki się zrastają. 

Rozpychanie dziurki przy pomocy rozpychaczy i taperów to sposób rozciągania wymagający dużo cierpliwości. Nie należy się śpieszyć i lepiej unikać wciskania rozpychacza 10 mm do dziurki 3 mm. Od dziurki po zwykłym przekłuciu, można dojść do naprawdę sporych rozmiarów. W naszej ofercie dostępne są również ozdobne tunele oraz spirale w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, do noszenia w już rozciągnietych uszach.