O BIŻUTERII SŁÓW KILKA


Biżuteria - to określenie pochodzi z języka francuskiego "bijouterie", od słowa "bijou", które oznacza klejnot. Towarzyszy nam od czasów starożytnych, poprzez wszystkie środowiska kulturowe i wszystkie epoki. Różnorodność ról i form biżuterii ewoluowała wraz z duchem czasów. W starożytności popularne były amulety mające chronić przed złem, natomiast w średniowieczu biżuteria pełniła przede wszystkim funkcje religijne. W starożytnej Grecji biżuterię nosiły kapłanki w świątyniach, upodobały sobie szczególnie biżuterię z motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Natomiast Rzymianie jako pierwsi wprowadzili kamienie szlachetne w swoich ozdobach.

Biżuteria to przyjaciel każdej kobiety. Modne dodatki służą do podkreślania własnego stylu, wyrażenia swojej osobowości, poglądów czy preferencji. Krótko mówiąc, stały się nierozerwalną częścią współczesnego społeczeństwa. Bez niej nawet najpiękniejszy strój byłby niekompletny. To ponadczasowy i trwały dodatek, który powinien znaleźć się w szkatułce każdej kobiety czy to w postaci kolczyków, delikatnego złotego łańcuszka lub bogato zdobionego naszyjnika czy też subtelnej bransoletki.

Dziś świat wyrobów jubilerskich otwiera przed każdym bramy do różnorodności. Arif.pl zaprasza Cię do tego świata… :)

NATURA I BIŻUTERIA


Dawniej biżuteria bywała dość prymitywna, z czasem jednak rzemieślnictwo jubilerskie rozwinęło się. Wykorzystanie naturalnych surowców i kamieni szlachetnych w wyrobach biżuteryjnych stało się popularnym zabiegiem. Nic w tym dziwnego, ponieważ taka ozdoba jest trwalsza i prezentuje się zawsze tak samo pięknie! A czy wiesz, że przypisuje im się wręcz magiczne właściwości? Np. jeden z najpopularniejszych kamieni, który możesz spotkać w jubilerstwie - ametyst - ma opinie jednego z najsilniejszych amuletów, który szczególnie dobrze wpływa na sen. Uważa się również, że przynosi ulgę w przypadku bólu głowy. Kamienie szlachetne charakteryzują się unikalną barwą, na którą składa się ich ton, odcień oraz nasycenie. Elegancka biżuteria z kamieniami, ze względu na swoją szlachetność, do której przyczynia się ich pochodzenie, wysoka wartość oraz rzadkość występowania, uchodzi za najbardziej pożądaną i najdroższą wśród produktów dostępnych na rynku.

NIEBANALNA I URZEKAJĄCA BIŻUTERIA


Nie musisz się już głowić gdzie kupić biżuterię. Modne i nowoczesne dodatki czekają na Ciebie w naszym sklepie online! Biżuteria delikatna i zmysłowa pozwala rozwinąć skrzydła i doda blasku. Pomoże zdobywać nowe horyzonty, na nowo odkryć Twoją kobiecość. Podkreśli charakter nowoczesnej kobiety, doda elegancji stylizacjom i wzbudzi podziw. Aby olśniewać, możesz wybierać spośród lekkich i delikatnych wzorów, ale również finezyjnych wyszukanych kształtów. Dla każdej kobiety idealna biżuteria złota lub srebrna oznacza coś zupełnie innego. W sklepie arif.pl każda z Was znajdzie dla siebie coś wymarzonego, dopasowanego do charakteru i wieku. Delikatne kolczyki znakomicie sprawdzą się w codziennych stylizacjach do pracy, natomiast bardziej ozdobne modele mogą okazać się perfekcyjnym uzupełnieniem wieczornej kreacji.

Kupując naszą biżuterię, masz pewność otrzymania oryginalnego produktu, opatrzonego odpowiednią, elegancką oprawą.

Biżuteria na każdą okazję

Kolczyki, naszyjniki, bransoletki i pierścionki to biżuteria najczęściej wybierana na prezent. Może stać się symbolem Twoich uczuć, podziękowaniem, inspiracją. Doskonale się sprawdzi jako upominek dla mamy, babci, przyjaciółki czy sympatii. Na urodziny, walentynki, ślub, wesele czy święta. U nas znajdziesz biżuterię na każdą wyjątkową chwilę.

Biżuteria