Microdermal kolczyk: stopka + nakrętka

Implanty - microdermal kolczyk

Możesz zmieniać kolejność wyników według swoich potrzeb. Sprawdź jakie mamy inne opcje sortowania.
na stronę

Implanty, stopki oraz nakrętki do kolczyków microdermal

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz do przekłuć powierzchniowych oraz podskórnych. Dermale to coraz popularniejsza, coraz częściej spotykana metoda ozdabiania ciała. Większa część kolczyka jest w tym wypadku ukryta pod skórą: na powierzchni znajduje się jedynie gwint, na który możemy założyć efektowną nakrętkę. Stopka implantu (tzw. kotwica) ma otwory, przez które przerasta tkanka. Po całkowitym zagojeniu implant staje się stabilny, trwale zintegrowany z ciałem, dzięki czemu można go nosić wygodnie przez długi czas.

Microdermal kolczyki - najczęściej wybierane miejsca na ciele

Specyfika tego przekłucia polega głównie na tym, że wycina się niewielkie kółko, a w powstałym otworze umieszcza stopkę implantu – microdermal. Stopka ma zazwyczaj dwa lub trzy otwory, które umożliwiają wzrost tkanki wokół kotwicy. Największym plusem dermal kolczyków jest to, że można je osadzić praktycznie w dowolnym miejscu na ciele. Najczęściej wybieranymi miejscami do tego typu kolczyków są: twarz (policzki, skroń, centralna część czoła - tzw. „trzecie oko”), dekolt (między piersiami), plecy (dolna część pleców, ramion i szyi) oraz biodra (nad miednicą). Są to jednak tylko najczęściej wybierane miejsca – pamiętajmy, że całe ciało pozostaje do dyspozycji :).

Jak założyć i zdjąć ozdobę w kolczyku typu microdermal?

Podczas wykonywania microdermala jego stopka pozostaje na stałe i nie podlega wymianie. Tego typu kolczyki dermale (pod skórą) składają się zazwyczaj z kotwicy i ozdobnej nakrętki – chyba, że mamy anchor i nakrętkę połączone stałe. Zakładanie i zdejmowanie stopki opiera się na jednym z najprostszych mechanizmów zamknięcia. Ozdoba jest wyposażona w gwint, który następnie wkręca się w stopkę – i to wszystko. Całą filozofia kończy się na prostym mechanizmie zamykającym. To proste rozwiązanie zapewni Ci swobodę w dobieraniu ozdób do swojego kolczyka.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego przekłucia w trakcie i po gojeniu

Tego rodzaju przekłucie wymaga szczególnej uwagi w okresie świeżego zabiegu – więcej zaleceń dotyczących pielęgnacji znajdziesz w naszym FAQ – PRZEKŁUCIA POWIERZCHNIOWE. Po zagojeniu higiena tego miejsca nie różni się znacząco od pielęgnacji innych rodzajów przekłuć. Standardowo należy codziennie oczyszczać obszar wokół kotwicy/nakrętki przy użyciu łagodnych środków, które nie podrażniają skóry. Ważne jest, aby unikać uciskania lub pocierania miejsca, w którym znajduje się kolczyk microdermal, ponieważ może to prowadzić do jego migracji – przesunięcia lub oderwania, co może skutkować powstawaniem tkanki bliznowatej, a nawet odrzuceniem kolczyka.