FAQ
< wróć

Tunele i rozciąganie uszu - Jak dbać o już rozciągnięte uszy i tunele?

  • Mycie. Niezbędne jest regularne czyszczenie tuneli i uszu. Im większy rozmiar rozciągniętego płatka ucha, tym więcej zbiera się w nim wydzielin organizmu, martwego naskórka i brudu. Dobrze jest myć uszy nawet dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przy użyciu mydła antybakteryjnego (np. Protex, Satin, Provon). Dobrym środkiem do przemywania jest również srebro koloidalne.



  • Odpoczynek. Istnieje wiele korzyści z zapewnienia odpoczynku Twoim uszom. Dobrą praktyką jest wyjmowanie biżuterii na kilka godzin każdego dnia, np. na noc.



  • Nawilżanie. Aby utrzymać ucho w dobrej kondycji, uniknąć łuszczenia się skóry, a co za tym idzie, możliwości zmniejszania się grubości skóry u dołu ucha, należy systematycznie je nawilżać, np. olejkiem jojoba.



  • Dezynfekcja. Należy regularnie dezynfekować biżuterię oraz uszy. Można używać do tego preparatu Octenisept.


  • Dobierz odpowiedni materiał. Materiał, z którego wykonany jest nasz tunel również ma znaczenie. Na gorące dni często polecamy naszym klientom tunele i plugi z materiałów naturalnych, takich jak drewno, czy kamień, natomiast materiały syntetyczne tj. silikon i akryl lepiej sprawdzą się na chłodniejsze dni ze względu na to, że nie "łapią" tak szybko temperatury. 

 

 

Indeks słów kluczowych

a

b

c

d

g

h

i

j

k

l

m

n

o

p

r

s

ś

t

u

w

z

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Napisz do nas - zajmiemy się tym!
Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.